70 ימים בשנה הרכבת לא עובדת, אבל אף חייל לא צריך להגיע בהם לבסיס אז לאיש לא אכפת

נוסף ל52 השבתות, יש את ימי החג, ומי שאי פעם ממש ניסה להגיע לחיפה ברכבת יודע שהן מפסיקות לפעול מאוד מוקדם בשישי ומתחדשות בשעות שהן כבר כמעט יום ראשון.

אז על מה הזעקה הפתאומית נגד השבתת הרכבת בין תל אביב לחיפה לצורך עבודות ביום ראשון? הרי ההבדל בין 70 ל71 היה נחשב ל"רעש" בנתונים, סטיה סטטיסטית שכל מחקר חצי רציני היה נתעלם ממנה?

ההבדל הוא כמובן שצבועי המחנה הציוני ומרצ מזהים הזדמנות לצאת מחוריהם מתוך תחושה שלמישהו פרט לאוהדים השרופים שלהם באמת אכפת. בסופו של יום הרי רכבת ישראל לא ידועה בדייקנות שלה, ומדי פעם קווים לא מגיעים בכלל (להבדיל מאיחור של מספר דקות) אז זה לא שמשתמשי הרכבת לא מוכנים נפשית לצורך "לחשב מסלול חדש", ואנחנו מדברים פה על חיפה שממש לא חסרים אוטובוסים ומוניות שרות ממנה לכיוון המרכז.
אבל במחנצ מעדיפים להתעלם מהעובדה שאם הם היו בממשלה הם היו שותקים כמו דגים מתים ושחיימוביץ ממש רצה למקומות בהם עובדים בשבת ומפגינה עם החרדים בשביל יפסיקו (אינטל ירושליים לפני מספר שנים), אמרתי צבועים?

השאלה האמיתית היא לא האם יום אחד פעם במספר שנים יסגרו את הקו חיפה תל אביב לצורך עבודות, זה הרי בדיוק מה שקורה בכל העולם בו תחבורה ציבורית פעילה במשך רוב השנה, השאלה היא למה בשבת אין תחבורה ציבורית בין חיפה לתל אביב.
תעירו אותי כשהדיון הציבורי יהיה על עקרונות התחבורה הציבורית בשבת. כרגע הדיון מזכיר יותר נושאי כתיבה שהמורה נותנת בשביל להעביר את הזמן בשיעור חיבור, החשיבות העיקרית שלו היא במתן הזדמנות לאנשים להפגין עד כמה הם שנונים וצדיקים יותר מאלוהים בפייסבוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים