רק על עצמי ועל האתר

למי שממש חייב לדעת, שמי מרק קפלון וכל זמן שלא כתוב אחרת, אני עסוק בלהריח פרחים ולחשוב מה לכתוב כאן 😉

עדכון 2.10.06: אחרי כמעט חצי שנה החלטתי שאולי באמת הגיע הזמן להוסיף פה פרטים לטובת האנשים שלא מסתפקים בקריאת הכתוב אלא גם רוצים להציץ לנפש הכותב. ראשית, אם נעמיד פנים שזה היה כרטיס באחד מאתרי ההיכרויות, הוא היה נראה כך:

גיל: 40

מצב משפחתי: גרוש

ילדים: אין

השכלה: תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב

מקצוע: מהנדס תוכנה

תחביבים: לשמחתי גדלתי בעולם בו התחביב העיקרי שלי יכול להיות גם המקצוע שלי מעבר לכך אני מתענין גם בספורט, טיולים, מוזיקה, צילום, ומדע בדיוני קשה. סדר החשיבות משתנה לפי מצב הרוח.

סמים: מוזיקה , קצת אלכוהול וריח של אישה אהובה

מוזיקה: כל דבר החל ממזרחי וכלה בקלאסי, דרך האוס וראפ, העיקר שהיא מבוצעת היטב ועושה לי משהו בנשמה

דעות פוליטיות: אני ליברל שנוטה לשמאל מדיני וימין כלכלי. להרגשתי אין שום מפלגה שמיצגת אותי כרגע

תכונות חיוביות: דעתן

תכונות שליליות: מי שחושב שיש לי כאלו ממש לא חייב לקרוא פה 😉

יצירת קשר: לא מבין למה, אבל אם אתם ממש מרגישים צורך ליצור איתי קשר ניתן לעשות זאת דרך טלפון 052-6310795 או דואל mark AT marksw.com

מה זה האתר הזה? בסוף 2005 כאשר ראיתי שהמיזם שלי שכולל מכירת תוכנה באינטרנט לא מתרומם ומצאתי לעצמי עבודה "מסודרת" נשארתי עם אתר שלא היה לי ברור מה אני אעשה איתו. לאחר מספר חודשים, ומאחר שלא נהוג בעבודה שלי לכתוב מסמכים, הצטבר אצלי לחץ גרפומני שהתגובות המתלהמות (יותר או פחות) שהשארתי לכותבים השמאלנים הסהרוריים של רשימות לא הצליחו לשחרר. השילוב של אתר קיים והעובדה שהיו קיימות כבר מערכות ניהול תוכן טובות בדמות הwordpress הובילו ליצירת האתר האישי הזה. הערת אגב, ניסיתי את ישרא ואני לא מבין איך אנשים מסוגלים לעבוד עם הממשק הנורא, לרשימות לא היו מקבלים אותי מאחר שאין לי רקע של כתיבה ותפוז לא ניסיתי אבל הממשק האחיד היה מעצבן אותי תוך שניה.

באתר הזה אני מתכוון לכתוב על דברים שמענינים אותי ונושאים שאני חושב שיש איזשהו ערך לדברי, חופש, שיוויון, כלכלה חופשית, פיתוח תוכנה, רכוש אינטלקטואלי, ובגידת העיתונאות המודרנית בקהל הצרכנים שלה. יש מספר כללים מנחים לאתר:

  • הכתיבה תהיה שווה לכל נפש. מספר הביטויים הלועזיים יהיה נמוך ככל האפשר ולביטויים שאינם בשימוש יום יומי יהיה קישור להסבר שלהם
  • אני מעונין לכתוב על נושאים ולא על אנשים. אם דבר מה שכתבתי נראה מעליב כלפי בן אדם מסוים, סביר להניח שלא התכוונתי לכך אלא אם אני חוזר על זה מספר פעמים.
  • התלבטתי בקשר למנגנון התגובות, אבל החלטתי לאפשר תגובות מאחר שהאגו שלי מספיק גדול בשביל לקבל ביקורת. מצד שני בכוונה אין פה מערכת תגובות שמעודדת דיונים, אם מה שכתבתי גורם לכם רצון לכתוב תגובה ארוכה ומנומקת, אנא שיקלו לעשות זאת באתר שלכם עם ping למאמר שלי.
  • אני לא מוחק תגובות אלא אם הן כל כך נוראיות שאפילו ליברל כמוני לא רואה בהן שום ערך. עד עכשיו נמחקה רק תגובה אחת. כמובן שאני גם לא עורך תגובות פרט לשינויים קוסמטיים כמו טעויות בקישורים.
  • אני לא מוחק תוכן, רק מוסיף, אלא אם באמת המצפון שלי הציק לי או שהרגשתי שמה שכתבתי אינו עומד במגבלות החוק. עד עכשיו זה קרה פעם אחת.
  • השאיפה היא ליצור תוכן עצמאי, אבל כמו שכל כותב יודע תגובה למאמר בYNET דורשת הרבה פחות זמן ומאמץ נפשי מפיתוח נושא מאפס.
  • פרטיות הגולשים תישמר. מידע על המגיבים ועל הגולשים באתר לא ימסר לגוף אחר ללא צו של בית משפט. העוגיה (cookie) שהאתר שומר בדפדפן מיועדת אך ורק לשמירת העדפות התצוגה של האתר.

אני פה רק בשביל לשאול שאלה