נחמד לגלות שכל השמאלנים ערבים זה לזה (not)

אז אגרגטור הבלוגים השמאלני* גרייפס הגיע למקום שאליו מגיע כל אתר ללא תוכנית כספית לרווח, או תוכנית טכנית לגדילה – לארכיון האינטרנט הגדול. כמובן שמיד כמה זעקה בקרב אנשי השמאל הישראלי ששאגו/שאלו בקול גדול "היתכן שיקרה כדבר הזה? כיצד זה הסתננה תנועת זו ארצנו אל משרדי תפוז?". מיד קם חכם השבט והכריז שאין לעבור על כך בשתיקה, אבל מאחר שההסתדרות בימינו נשלטת על ידי המפלגה שעומד בראשה זה שאסור להזכיר את שמו, אז אי אפשר לגייס אוטובוס בחינם בשביל לקיים הפגנה בבראסרי, ומעבר לכך הגיע הזמן שנתקדם למאה ה21 ונקיים את ההפגנה בפייסבוק.

כולם אמרו "אכן חכם החכם", התקלחו, לבשו את מיטב מחלצותיהם וניגשו בהדרת טקס למחשב שבביתם.

ורק קפיטליסט אחד שעבר בסביבה הניד את ראשו במבוכה וחשב "יש פה 25 אנשים ולא נראה לי שהם עניים במיוחד. אם כל אחד מהם היה תורם 100 שקל בשנה ו/או משתמש בקשרים שלו למצוא מפרסם, האתר ודאי יכל להמשיך לפעול כמעט לנצח". אבל מאחר שפעם רבנו יובל דרור קבע ש"לקפיטליסטים אין רגשות, הם רציונאליים מדי" כל המפגינים התעלמו מקיומו של הקפיטליסט.

*לדעתי בהחלט מותר לדבר סרה במת, למרות שמקרה הזה פשוט מדובר בעובדות. האם מישהו ראה שם אי פעם תוכן שעשוי להיות משויך בטעות לקבוצה הקטנה והקיצונית של מצביעי ליכוד, או קדימה (טפו, טפו טפו) ?

7 תגובות “נחמד לגלות שכל השמאלנים ערבים זה לזה (not)”

 1. 100 שקל בשנה???
  זה יותר מלוותר על ניסואז בבראסרי. זה גם לפחות איזה פעמיים הפוך בלאביט, ואולי אפילו בריוש אגוזים אחד בבן עמי

  1. ערן, זו ההרגשה האישית שלך, אבל אני לא זוכר שכתבת אי פעם משהו שניתן לשייך באופן ברור עם המרכז-ימין הישראלי.

   חוץ מזה, כבר נכתבו מספיק פתגמים שנונים על אנשים שמכלילים… אז הנה עוד הכללה שמי שרוצה יכול לא להסכים לה.

 2. מרק, אני דווקא הופעתי שם, ויחד עם זאת שאני לא ימני, גם אי אפשר להאשים אותי בשמאלנות יתר.
  חבל לי שירד האתר הזה, ואין לזה שום קשר לימין או לשמאל. יש לזה קשר לאתר שמרכז תוכן איכותי, עבור אלו שמחפשים לקרוא אותו (לפחות כך אני חושב, למרות היותי "משוחד").
  לגבי התשלום –
  ראשית, לא היה לי מושג וחצי מושג שהאתר מועל ע"י תפוז. שנית, אם היו מעלים בקשה כזו מראש, אני בטוח שהיו כמה שהיו מוכנים לתרום מכספם את הסכום שהצעת. ולמרות שאני לא תמיד פותח את גרייפס, אלא רק פעם בכמה שבועות, חבל לי על נפילתו של האתר. זו היתה דרך נוחה להיחשף לעוד מידע ותוכן לא בכלל, גם לא תמיד הסכמתי איתו.

  1. גיא, אני מניח שאם אתה קורא פה אז אתה חושב שגם אם התוכן לא מבריק, אז הוא לפחות ראוי לקריאה. פעם, כשגרייפס היה צעיר, היית עשוי להיות מופנה למאמר הזה ממנו, אבל עקב נסיבות שאני מכנה "תקרית זרובבלה והערבים" סולקתי ממנו ולא בגלל שאמרתי שהערבים הם מסריחים או משהו דומה, אלא בגלל שסרבתי להוריד את זרובבלה מהאגרגטור שלי. חוזר שנית – סולקתי לא בגלל שאמרתי משהו אלא בגלל שהגנתי על זכותו של בן אדם אחר להתבטא.

   אז אני יודע מקרוב שאיכות זה היה רק שיקול משני בהכללה בגרייפס ונשאר רק לדמיין אלו שיקולים אחרים באמת עבדו שם.

   גם אני לא ידעתי שהוא פועל על השרתים של תפוז, אבל אני מתפלא שלקח להם כל כך הרבה זמן להבין שזה ממש מטומטם לפחות מבחינת אבטחת מידע לארח על השרת שלהם קוד שלא הם כתבו.

   1. אתה צודק – אתה גם מרוסס אצלי כבר הרבה זמן. התוכן יותר מקריא, גם אם אני לא מסכים עם חלקו.
    בלי קשר – שלחתי לך בקשה במייל להירשם לוובסטר.
    אני מקווה שלא תהיה לך בעיה עם זה.
    לילה טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים