גם בכלכליסט חושבים שהטור הטכנולוגי של גורביץ לא שווה קריאה

עוד לא החלטתי אם מסעות הצלב שגורביץ עסוק בהם הם חלק מתסביך כלשהו או שבישיבות המערכת של כלכליסט אומרים לו "יוסי, תמשיך לירוק ולהשתין על אפל, גוגל פייסבוק כי זה מביא קוראים" ואיש לא שוהה למחאות שלו, וכל יום הוא קם בבוקר ובמקום לשבח את אפל על ממשק המשתמש החדש שהשיקה הוא נובר בפינות האפלות ביותר של הרשת בכדי למצוא משהוא רע ונורא לכתוב על אפל ויתר החברות.

היום, ולא בפעם הראשונה, כנראה שלא היה לו מרץ והוא פישל ותמצט בצורה לחלוטין לא נכונה סיפור שהוא קישר אליו, לא רק שהתמצוט אינו נכון, הוא די הפוך למאמר המקורי.

מדובר בעובד של חנות של אפל שיום אחד די מזמן נסדקה בה המדרגה (בכניסה?) והביאו מדרגה חלופית. הוא ביקש מהחברה שביצעה את ההחלפה לקחת את המדרגה ונהנה בחיוב. לפני שבוע כחלק ממעבר הדירה שלו הוא החליט שזה מטופש לסחוב איתו שוב את המדרגה והחליט לנסות למכור אותה באיביי. אפל גילתה את הענין והביע חוסר שביעות רצון מאוד גבוהה בפני החברה שעשתה את ההחלפה והסמנכל של אותה חברה יצר קשר עם הבחור ובשיטות של שוט וגזר ניסה לגרום לו להשיב את המדרגה. ואיך גורביץ מסכם את זה?

החברה מעסיקת הילדים ומונעת-שכר-המינימום החביבה על חלק מקוראי הטור הזה הצליחה להציג את עצמה שוב כבריונית חסרת מעצורים. במקרה הזה היה צריך כישרון מיוחד לשם כך, אבל זו אפל. הם חיים שם אחרת.

מעשה שהיה כך היה. ברנש בשם מארק בוסטינר עבד פעם בחנות אפל בניו יורק. לא שיש משהו פסול בזה. יום אחד, אחת ממדרגות הזכוכית הענקיות שבמקום נסדקה. חברת תחזוקה בשם סיל נשלחה להחליף את המדרגה. בוסטינר ביקש מהעובדים לקחת, בעצמו ועל חשבונו, את המדרגה הסדוקה. הם הסכימו, והוא גרר אותה לדירתו.

לפני כמה זמן, לדבריו, הוא החליט שהוא זקוק בדחיפות לכסף נזיל, והחליט למכור את המדרגה הסדוקה באיביי. זה התפרסם, המודעה באיביי צברה פופולריות – ובתוך כמה זמן מצא בוסטינר את עצמו בטלפון עם סמנכ"ל של סיל, שאמר לו שכדאי לו להסיר את המודעה, שאם לא כן אפל תעשה כמיטב יכולתה להביא אותו לדין. אם רק בוסטינר ישתף איתו פעולה, האיש מסיל ישמח להודיע לאפל שבוסטינר לא מהווה בעיה. זה עבר דרך סיל, יש להניח, מכמה סיבות: כדי שעורכי הדין של אפל לא יישמעו כמו קונסיליירי בעצמם, ובגלל שעל סיל, ספקית של אפל, קל יותר לאפל להפעיל לחץ מאשר על אזרח מן השורה.

בוסטינר נבהל – כל אחד היה נבהל – והסיר את המודעה. אחר כך הוא נזכר שבעצם הוא חי במדינה שהיא עדיין חופשית ברובה, שהוא לא עבר על שום חוק, שהמדרגה אינה קניין רוחני ושבעצם כל מבקר בניו יורק יכול לראות כמה עשרות כמוה, ושהאיום של אפל להעמיד אותו לדין בשל גניבת (!) המדרגה הוא מגוחך, כי – להוציא חוקי זכויות יוצרים – בארה"ב עדיין נהוגה ההנחה שאדם חף מפשע עד שיוכח אחרת, והם מוזמנים להוכיח כיצד בדיוק הוא גנב מדרגה ששוקלת עשרות קילוגרמים מחנות אפל.

עיתונות במיטבה – למרות שבוסטינר לא כתב בשום מקום שאפל איימו עליו בצורה ישירה או עקיפה, מאחר שלגורביץ יש יכולת קריאת מחשבות של אנשי אפל הוא יודע שהם הפעילו במכוון את אנשי סיל. גם בתחום המשפטי גורביץ שולט ויודע שאם אפל היתה שולחת מכתב לאיביי וטוענת שמדובר ברכוש גנוב של אפל היו צוחקים עליה.

אז היום גורביץ הצליח להתפרנס בכבוד, כאשר הפך סיפור שהוא בהחלט ביזארי אך כזה שמערב את אפל בצורה שולית ביותר לסיפור על השטניות של אפל שהביאה כותרת בהתאם ובודאי העלתה את מספר הקוראים.

מה שאפילו עוד יותר מענין (כי אותי הטרוליות הבלתי פוסקת של גורביץ עייפה כבר לפני שנים), הוא שבכלכליסט אישרו תגובה האומרת

טור נהדר. ומלעיזים יקרים, לא טוב לכם, תחליפו תחנה ותעזבו אותנו בשקט, במטותא. תודה.

האם צריך להבין מהאישור שלה שכלכליסט מוכן לוותר על קוראים לטובת נגיד הדה מרקר IT?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים