הגיע הזמן שקשקשנים ישימו את הכסף שלהם איפה שהפה שלהם נמצא

לא, אל תדאגו, אין סיכוי שזה יקרה. האם אתם מסוגלים לתאר לעצמכם ישראלי שמודה שהוא אמר בעבר דבר שטות? זה לא יקרה אפילו כשהגיהנום יקפא. ועדיין, זה די מעצבן שיושבת לה חבורת קיביצרים שלא אחראית לשום דבר נותנת עצות ומותחת ביקורת וכאשר המציאות מוכיחה שהם טעו הם פשוט ממשיכים הלאה כאילו מעולם לא אמרו את מה שאמרו.

איפה היו לנו דוגמאות כאלו?

 • אחרי החיסול של רנטיסי כולםםםםםם (לפחות בשמאל הישראלי) הבטיחו פיגועי נקמה כמותם לא ידענו. אני עדיין יושב במקלט ומחכה.
 • כשבנו את קניון גבעתיים במשך ימים שלמים פורסמו בYNET, הטמטומון של המדינה, מאמרים שביכו את הגורל הצפוי לתושבי השכונה בגלל העומס שייצרו האנשים והרכבים שיגיעו אליו. שנים אחרי שהוא נפתח למיטב ידיעתי לא פורסמה אף תלונה שקשורה למפגעים תחבורתיים שיצר הקניון ובאופן אישי, אמנם לא הייתי בו מספר פעמים מספיק מייצג סטאטיסטית אבל אף פעם לא נתקלתי במצב בו היה ממש קשה למצוא חניה.
 • זוכרים איך כשססלו את כביש 6 כולם טענו שזה פיל לבן ואף אחד לא ישתמש בו? אני לא יודע עד כמה הוא עומד בציפיות המוקדמות אבל קל לראות שבטח שלא מדובר בפיל לבן.
 • ועל כל חזאי הדולר/בורסה עולה או יורדת שמקשקשים בעיתונים חבל בכלל לדבר.

לפני חצי שעה, כנראה ששמתי כפית מהחומר הלבן הלא נכון בתוך התה שלי ולכן נורא עיצבנה אותי הטענה שכביש 431 שנפתח לפני שבועיים הוא כביש מיותר ויסתם תוך שנים ספורות, שטען לא איזה בלוגר מושתן אלא אדריכל דרור גרשון, אדם שלפי התואר שלו אמור ממש להתמצא בענינים כאלו. אבל לא צריך להיות עם תואר אקדמי בשביל להבין שזה דבר שטות, מספיק לדעת שכרגע כביש 431 מוביל משום מקום לשום מקום ולכן גם אם תתחיל עכשיו תנופת בניה לאורך הכביש יעברו שנים רבות עד שיסתם, אבל במקום לכתוב תגובה מתלהמת כרגיל החלטתי לשים את הכסף שלי איפה שהפה שלי נמצא והצעתי למר גרשון התערבות על 1000 שקל ש431 לא יסתם תוך 5 שנים. האם לדעתכם מר גרשון יסכים להתערבות? אם הוא סומך על הידע המקצועי שלו שגרם לו לכתוב את הדברים הנחרצים שכתב, אז התשובה פשוטה.

3 תגובות “הגיע הזמן שקשקשנים ישימו את הכסף שלהם איפה שהפה שלהם נמצא”

 1. לא זכורות לי טענות על זה שכביש 6 הוא פיל לבן. זכורות לי טענות על זה שהוא פוגע בסביבה (טענה שדי קשה למדוד בדיעבד), טענה שצריך להעדיף מסילות על פני כבישים (שוב, טענה שקשה לבדוק), ושהוא משרת בעיקר את בעליו – טענה עקרונית, שאין בכלל מה לבדוק בה.
  לגוף הפוסט – הנקודה של גרשוני היא שיש כאן מלכוד ברור – אם הכביש לא יהיה פקוק, הרי שהוא 'פיל לבן', הרי שהוא נכשל.
  (ואגב, ראוי לציין שהוא הסכים להתערבות)

  1. בהחלט היו טענות כאלו לגבי כביש 6 ולפחות בשנה אחרי הפתיחה שלו היו כתבות על זה שהמדינה צריכה "להשלים הכנסה" למפעיל בגלל שנפח התנועה נמוך מהצפוי. אני לא זוכר אם הטענות היו בנפרד או בנוסף לקמפיין הירוק.

   בכל הנוגע לגירסה שלך לטענה של גרשון (לדעתי זה היה סתם טיעון ריטורי), זה כמו לטעון שאם המעבד של המחשב שלך לא עובד ב100% ניצולת אז אתה לא משתמש נכון במחשב. מישהו תכנן את הכביש הזה לניצולת מסוימת של תנועה. אם הכביש יפעל לפי הניצולת אז הוא הצלחה מדהימה, מעל ומתחת לניצולת המתוכננת הוא כישלון גדול או קטן יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים