שוקי גלילי הוא העיתונאי הדביל של השבוע

בזמן האחרון אני מתקשה למצוא מועמדים לפינה האהובה עלי הזו. אולי זה בגלל שאני משתדל להמנע מביקור באתרים הגדולים, אולי בגלל שנהיתי יותר סלחן, ואולי בגלל שמי יודע ויש טיפה יותר ביקורת על מה שמתפרסם.

המצב נהיה כל כך נואש שהשבוע כבר חשבתי להכתיר את יעל ברנובסקי בתואר על הכתבה שלה על המובטלים שלא נספרים שבה היא מצליחה להוכיח שהיא, כמו כל טוקבקיסט מצוי בYNET ,לא מבינה שאחוזי אבטלה מחושבים לפי כמות האנשים שמחפשים עבודה ולא מוצאים, ואין להם שום קשר ישיר עם כמות האנשים שמקבלת דמי אבטלה.

ופתאום, ברגע האחרון, גיליתי את המדריך המצולם של שוקי גלילי על עבודה עם הלשוניות (טאבים) של שועל האש 2.0. מילא שהוא לא יודע שלשוניות יש לשועל החל מגירסה 1.5, ושהלשוניות הוכנסו לדפדפנים לראשונה על ידי הדפדפן אופרה (ואולי עוד לפניו), אבל העובדה שבזכותה הוא זוכה לתואר היא הדרישה מכל מי שיש לו שועל אש 2.0  ורוצה ללמוד לעבוד עם מנגנון הלשוניות שלו, לשדרג למטה לשועל האש 1.5 בשביל לצפות במדריך.

18 תגובות “שוקי גלילי הוא העיתונאי הדביל של השבוע”

 1. לשוניות יש בפיירפוקס לא החל מגירסה 1.5, אלא מאז ומעולם (או לפחות מאז גרסה 0.8, אבל אני די בטוח שמעולם לא היתה קיימת גרסה של פיירפוקס, פיירבירד, או פיניקס, שלא היו בה לשוניות).
  שים לב שבמאמר המקושר לא נטען שהלשוניות הופיעו רק ב-2.0, אלא רק ש"מערכת הלשוניות (טאבים), הפכה בגירסה 2.0 של Firefox לתכונה בעלת נפח ומשקל בדפדפן". (שזה סתם קשקוש לא ברור, אבל לפחות לא שגיאה עובדתית ברורה).

  ו-Ynet לא דורשים ממך לשנמך ל-1.5: כתוב שם "מגרסה 1.5". אולי יותר ברור היה אם היו מוסיפים את המלה "והלאה", אבל נדמה לי שהכוונה ברורה גם ככה, ובכל מקרה, אני די בטוח שהטקסט הזה הוא לא באחריותו של העיתונאי, ולא יכול להזקף לזכותו בקרב על התואר שאתה מעניק.

 2. מה הקשר בין גירסת דפדפן פיירפוקס לבין אפשרות הצפייה בסרטים באתר ווינט? לא הצלחתי לצפות בסרטון (חסר לי המקודד משום מה), אבל אני מתקשה להבין למה שזה יעבוד אחרת בגירסה הישנה.

  קישור ישיר לסרטון: http://players.mediazone.co.il/media/authors/34/playlists/15412/15412_static.asx

  ולידיעתך – לשוניות קיימות בפיירפוקס הרבה לפני גירסה 1.5. הן אופשרו לראשונה איפשהו בגירסאות הראשונות שלו, איפשהו בסביבות 0.5, עוד לפני שקראו לו פיירפוקס בכלל.

 3. אופס, התכוונתי לכתוב "לפחות החל מ1.5", מאחר שעל המחשב שלי עברו כל כך הרבה גרסאות של הדפדפנים של מוזילה, לא רציתי להתחייב על הגירסא המקורית בה הלשוניות הוכנסו.

 4. והעובדה שניתן לצפות בסרט לא אומרת שאנשים ממש יצפו בו מאחר שאנשים לא קוראים תיעוד ולכן הסיכוי שהם יטרחו בכלל לקרוא את הטקסט הלא לחלוטין חד משמעי שמופיע ב"טלביזיה" הוא קטן.

 5. תתפלא. לאחרונה שמעתי שהרבה אנשים "גילו" את התכונות החדשות של אינטרנט אקספלורר שבע תודות לסדרת הכתבות ב־Ynet. לא אתפלא אם עכשיו הם "יגלו" שקיים דפדפן אחר שקוראים לו Firefox.

 6. דבר נוסף לגבי שוקי גלילי, ואני אומר זאת בעדינות, הנוכחות שלו בתחרות שלך היא כמו הנוכחות של מכבי ת"א בכדורסל בליגה בארץ.

 7. אני תוהה מה יותר פתטי – העובדה שמרק נכנס בשוקי גלילי שבוע אחרי שהסתכסך עם חברה של שוקי, או העובדה שמרק בוחר להעלים את העובדה הזו, כמו גם את העובדה ששוקי הוא שחקן מרכזי בבלוגוספירה הישראלית.

  כדי שמרק יזכה בתואר 'הבלוגר הפתטי של השבוע' חסר רק שהוא ימחוק את התגובה הזו, אחרי שהשאיר תגובות שחשפו שמות של נאנסות בשם 'חופש הדיבור'.

 8. סתם בלוגר, חבל שלא השארת דואל בכדי שאוכל להתיעץ איתך לגבי מי שוכב עם מי בבלוגוספירה בשביל שבעתיד אוכל לספק פה גילוי נאות.

 9. תומר, אתה ודאי מתכוון לכתבה של גל מור שקטלה אתIE7 http://marksw.com/wordpress/?p=180 .

  אני בטוח שיש אנשים, ואולי אפילו הרבה אנשים, שמוצאים את הכתבות במדור המחשבים של YNET מועילות ומחכימות, ועדיין אני חושב שיש משהו מגוחך בסיקור תכונה שהאתר לא ממש ידידותי כלפיה (לא ניתן לפתוח בYNET קישורים כלשוניות) בדפדפן שהאתר מתיחס אליו כאזרח סוג ב' מבחינת הוידאו.

 10. האמת היא שאפשר לפתוח קישורים בלשוניות גם בווינט, בדפדפן פיירפוקס, בלי שום תוספת מיוחדת על הדפדפן.

  עליתי על זה לגמרי במקרה לפני לא מעט זמן במהלך בחינה של הקוד הנ"ל. מסתבר שהם מתעקשים שקישורים צריכים להיפתח בחלונות חדשים, אבל אם לוחצים על הקישור עם הכפתור הימני הקישור הופך לקישור רגיל, וניתן לפתוח אותו דרך בחירה בלשונית חדשה בתפריט ההקשר.

 11. פתאום זה נראה כאילו שכמעט כל הקישורים ניתנים לפתיחה בלשוניות גם דרך הכפתור האמצעי של העכבר.

 12. וואלה :) הם דפוקים לגמרי. כמה קוד נכתב מסביב לקישורים המסכנים האלו ואין לי שום מושג בשביל מה :(

 13. הקוד לקישורים נכתב בתקופה אחרת. בתקופה בה כדי לפתוח קישור היית צריך להשתמש בתפריט ההקשר (או ללחוץ שיפט באינטרנט אקספלורר), ומתוך מחשבה שאומרת שצריך לפתוח את הקישורים בחלון חדש (ועם גודל מוגדר!) בשביל לא "לאבד גולשים". בדיוק מאותה סיבה יש להם שם את הטעינות החוזרות כל מספר דקות, שתמיד יבואו בדיוק כשאתה באמצע קריאת כתבה מעניינת.

  אגב, תוסף עדכוני הדוא"ל שלך לא מתפקד כמו שצריך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים