אבוי, הוובסטר אבד.

העקיצות ברמת הגן שיובל דרור שלח לכיוונו של חנן כהן, הביאו לחנן את הסעיף, ושתי דקות אחרי שוובסטר חזר להקפאה, הוא גם נסגר סופית (לפחות לבינתיים). אני לא רוצה לשפוט במריבה, אבל משני אנשים מבוגרים הייתי מצפה ליותר.  מצד שני, כל מה שאני יודע על חוסר האהבה ביניהם מגיע מקריאת האתרים שלהם ואולי יש סיבות יותר עמוקות להתנהגות הזו.

כשקראתי את הודעת הפטירה הייתי טרוד במחשבה איך לגרום לוובסטר להצליח לקרוא את הRSS של האתר שלי. מסתבר שמאז שעברתי חברת איחסון הגרגריוס של וובסטר והPHP של האתר שלי לא מצליחים למצוא שפה משותפת. לכן התגובה הראשונית שלי היתה אנחת רווחה כי אני לא אצטרך לפשפש יותר באתרי אינטרנט בכדי לנסות להבין את הסיבה. אם לא הייתי עניו מההתחלה, אז העובדה שאיש לא שם לב לכך שאני לא מופיע יותר בוובסטר, היתה מלמדת אותי ענווה.

מאחר ושאני פשוט לא מסוגל לקבל את ההסבר שחנן נותן, יש לי תיאוריה חליפית על הסיבה האמיתית לסגירת וובסטר. אחד האתרים שנוספו היה הקפיטליסט היומי, אתר המקדש את הקפיטליזם והליברטאניות. אני מניח שהכנסת התועבה הזו לא עברה לסדר היום בעיני אנשים כמו "עבודה שחורה" ו"לחץ חברתי". הם הסכימו לסבול אותי מאחר שהגעתי מוקדם וכתבתי לרוב על נושאים אחרים, אבל אתר שלם המוקדש לקפיטליזם? זה חילול הקודש. השאלה היחידה בעיני היא האם הם בעצמם יצרו קשר עם חנן, או שביקשו מהיו"ר לדבר איתו.

חבל שחלק מהניגוח של חנן וובסטר נובע מחוסר הבנה בסטטיסטיקה ואולי גם בצורת השימוש בוובסטר ומביא לפירוש לא בהכרח מדויק של הנתונים הסטטיסטיים של וובסטר. אני למשל השתמשתי רק בRSS שוובסטר סיפק על כל העידכונים בכל הבלוגים, בצירוף עם קורא הRSS המובנה של שואל האש. אני מניח שאני לא נכלל בסטטיסטיקה. הטעות הסטטיסטית היא של חלוקה של ממוצעים בממוצעים. מממוצע ניתן להסיק פחות כאשר לא ידועה סטיית התקן של המדגם. במקרה של וובסטר יתכן שהיה אדם אחד שישב וריפרש את הדף כל כמה דקות ו4000 אנשים אחרים שנכנסו רק פעם אחת ביום.
גם אני הייתי מופתע מהמספר הנמוך יחסית שחנן נתן, אבל בהתחשב בזה שוובסטר סיפק לא יותר משרותי עריכה, אלו לדעתי מספרים לא רעים.

9 תגובות “אבוי, הוובסטר אבד.”

 1. חבל.
  אני קצת מבין את יובל שכעס שחנן לא רצה לקצר את שם הבלוג.
  על פניו זה נראה משהו כל-כך קטן ולא משמעותי.
  ואם כל וובסטר היה נופל, חנן לא היה מתקן כי האתר בהקפאה?
  אבל לכל אחד יש את הרגישויות שלו ואם חנן הרגיש שזה פוגע באמינות שלו או מה שלא היתה סיבת הסירוב, יובל צריך לכבד את זה ולא ללעוג לחנן או להעיר הערות על פוסטים משמימים בהקשר לסירוב של חנן.
  מצד שני, התגובה הנוכחית של חנן מוגזמת.
  אז מישהו לא מפרגן לך.
  אפשר לחשוב שהאינטרנט הישראלי זה מושב צדיקים.
  אז מה? שוברים את הכלים ולא משחקים?
  אני מקווה שבחייו הפרטיים הוא לא נוהג ככה במצבי עימות.
  אני חושב שאני גם מבין למה הוא מחק את הגלוב מוובסטר.
  וובסטר זה לא איזה מוסד ציבורי שמחויב למשהו מלבד מה שחנן רוצה בדיוק כמו שהגלוב לא מחויב לדבר כזה.
  אם אני הייתי בעליו של אתר כזה ומישהו היה כותב עלי דברים שהייתי מוצא כפוגעים, לא הייתי מרגיש צורך לפרגן לו.
  מצד שני, בלי וובסטר אולי לא היינו מודעים לעולם לבלוג של חרמון, ואולי עכשיו התופעה תחזור למימדיה הטבעיים:)

 2. רוגל, מה לא הבנת? את חנן, יובל או אותי?

  מוטי, אני באמת לא מבין למה חנן נעלב, במיוחד שזו לא פעם ראשונה שיובל דרור מעליב אותו (לכאורה). אני חושב שאני בעצמי העלבתי את חנן יותר פעמים ממה שיובל עשה, אבל לך תבין רגישויות של אנשים. ובכלל גם אם הגלוב נמצא בוובסטר, אף אחד לא מחייב את חנן לקרוא אותו, אז למה הוא קרא? אני למשל הפסקתי לקרוא את חרמון מזמן 😉

 3. אני רק רוצה להוסיף משהו בקשר לוובסטר.
  יש לי בו בלוג אחד בשם "דוג'ו השפירית".
  אני לא יודע איך וובסטר משפיע על בלוגים אחרים, אבל אצלי לפחות כמות הכניסות דרך וובסטר זניחה למדי.
  פה ושם מבליחה איזו כניסה, אבל באמת לא משהו רציני מדי.
  אני מניח שזה קשור לזה שאני לא טוב בניסוח כותרות (או שאני סתם משעמם).
  מעניין אותי אם אצל אחרים יש השפעה גדולה יותר.

 4. בבערך חצי שנה שמותקן לי תוסף סטטיסטי, וובסטר הביא בערך 1,300 כניסות מתוך בערך 16,000 (בערך, כי קשה לי להפריד את הכניסות של עצמי לצורכי עריכה וכל מיני שינויים) והוא הrefferer הכי גדול לאתר.

  אבל עלי כבר אמרו שאני פרובוקטור לא קטן, אולי זה קשור.

 5. לא בטוח שאני זוכר, אבל נדמה לי ש
  1. יובל וחנן מתנהגים כמו ילדים קטנים
  2. אני דוקא חושב שוובסטר היתה יצירה מוצלחת וקשה לי להאמין שהיתה לו רמת חשיפה נמוכה כמו שנרמז מהנתונים הסטטיסטיים. יותר מהמספרים היבשים החשיבות שלו היתה בפריצת הגטאות של הפלטפורמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים