רק שבוע עבר וכבר יש תלמידים חלשים בכיתה של אולמרט

ללא סדר מיוחד המערכת רוצה להציג בפניכם את הילדים שכנראה יצטרכו עזרה בשיעורי הבית. אבל לפני הרע אנו מרגישים צורך לתת ציון לשבח לתלמיד עמיר פרץ על השבוע השקט שהוא הצליח להעביר במשרד הביטחון.

שר האוצר הירשזון

כנראה שמקורות במערכת הדליפו את הכונה לפרסם את המאמר הזה, והוא ניגש למשימה של הבטחת הזכרת שמו, על ידי יציאה במכרז מוזר למכירת 6% ממניות בנק דיסקונט שהממשלה מחזיקה. אם לא שמעתם על המכרז הזה, זה סימן שישנתם בלילה כי הוא הוכרז קצת לפני שהלכתם לישון והסתים כששתיתם את כוס הקפה של הבוקר.

קיימות שתי אפשרויות לגבי המכרז הזה:

  • הוא באמת התנהל בפרק הזמן שבו משרד האוצר הודיע על קיומו, ואז יתכן שהמדינה הפסידה כסף מאחר שלא כל הגופים שרוצים ויכולים, יכולים להתארגן להגשת הצעה בפרק זמן כה קצר.
  • האוצר יידע את הגופים הרלבטיים עוד קודם, כלומר המכרז כבר יצא לדרך ומה שהאוצר הכריז עליו היה רק המועד הפורמלי להגשת הצעות. ואז נשאלת השאלה איפה השקיפות?.

בכל מקרה האוצר לא השאיר מספיק זמן לאיש לבקר את המכירה, למה?

שרת החינוך תמיר

יולי תמיר רק נכנסה למשרד החינוך, ועוד לפני שסיימה את כוס הקפה הראשונה שלה במשרד היא הבינה שלהבדיל ממה שהיא חשבה כשהיתה באופוזיציה, משרד החינוך משופע בכסף. לכן מיד היא חיפשה איך לבזבז אותו והחליטה להעניק אותו להאכלת תלמידים חרדים שלפי פסיקת בג"ץ לא שייכים לתחומי אחריותה. לא היה כדאי להשאיר את מלאכת המלחמה בעוני וברעב לשר הרווחה (כרגע אולמרט) ולהוציא את הכסף על מה שציבור הבוחרים רוצה שתוציאי אותו – חינוך?

שר התעשיה והמסחר אלי ישי

כאשר רק נשמעה הבשורה על העלאת מחיר הלחם, רץ אלי ישי לתקשורת והציע שהממשלה תסבסד את הלחם, כלומר תשלם את ההפרש למאפיות בין מחיר היצור למחיר הקבוע. לכאורה אלי ישי ממלא אחר הבטחות הבחירות שלו לדאוג לעניים, אבל למעשה הוא מעתיק את שיטות רבו הדגול אריה דרעי ומחפש לגרום למאפיות להיות תלויות במוצא פיו. כמה כסף על משגיחי כשרות ותרומות לכוללים יצטרכו המאפיות להוציא בשביל שאלי ישי יסכים להגדיל להם את הסובסידיה בפעם הבאה?

השר ללא תיק וממונה על רשות השידור איתן כבל

מוכיח שהדבר היחיד ששר ללא תיק עושה עבור המשכורת שלו זה הפלצות לעיתונות ושהגיע הזמן לסגור את מחלקת הטלביזיה של רשות השידור. איזה הגיון מעוות מביא שר בישראל להצהיר ששידור המונדיאל (במיוחד המשחק בין טובונגו ללובונגו) בערוץ הממלכתי יותר חשוב משידור משחקים של קבוצות ישראליות? ואם השר יכול להתערב בכזו בוטות בעבודת הערוץ הראשון, הרי הערוץ הוא שוב לא ערוץ ציבורי, אלא ערוץ פוליטי שמשרת את הפוליטיקאים.

חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ויורם מרציאנו

המדינה מתנהלת ללא תקציב כבר חמישה חודשים. לכל המשרדים מותר להוציא רק 1/12 מהתקציב של שנה שעברה כל חודש ואי אפשר ליזום פרויקטים חדשים או לשנות סדרי עדיפויות. האם זה מטריד את הח"כים הנכבדים שיעברו עוד מספר ימים לפני שאפשר יהיה להוסיף כסף לקצבאות הזקנה ותרופות לסל התרופות? לא! ולמה? כי ביבי נתניהו הגיש את התקציב הזה. האם הם ניסו להגיש תקציב חלופי? לא! הרי היה להם רק 5 חודשים לנסות לנסח כזה. אבל להתלונן הם יודעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים