עד כמה אמין מספר המנויים שמדווח פידברנר?

יותר משלושה חודשים אחרי סגירת הגלוב, הפידברנר באתר מדווח שיש עדיין 1087 מנויים שמחכים בקוצר רוח לפוסט הבא. האם זה אומר שהסטטיסטיקות של פיד ברנר על הפנים, או שאנשים פשוט לא מוחקים פידים שהם כבר לא קוראים מתוך קורא הרסס שלהם?

15 תגובות “עד כמה אמין מספר המנויים שמדווח פידברנר?”

 1. אלעד, אני די בטוח שהם סופרים הכי מדויק שהם יכולים, השאלה היא מה הרלבנטיות של התוצאה לחיים.

  ר"ש, אז מתי מוחקים, לקראת הסדר? אני די בטוח שזה לא הבלוג היחידי שהפסיק להתעדכן בשנה האחרונה. האם לאנשים לא אכפת משטח הנדלן שנדפס על ידי בלוגים לא פעילים בקורא שלהם.

  מההתחלה סקרן אותי לראות מה יקרה עם המספר הזה ובכוונה חיכיתי שלושה חודשים לכתוב על זה בשביל שלאנשים יהיה מספיק זמן להווכח שהגלוב לא יחזור, ולמחוק אותו מהקורא. עובדתית המספר הזה כמעט זהה למספר שהיה לפני שלושה חודשים.

 2. לא ברור לי לאיזה שטח נדל"ן אתה מתכוון. אני מתאר לעצמי שרוב האנשים מסתכלים רק על הפוסטים החדשים שלא נקראו, וזה לא מפריע להם שיש פידים לא פעילים.
  נדמה לי שיש ירידה של כ-10% במספר שפידברנר מדווח בגלוב. אין לי נתונים מגוגל אנליטיקס לגבי מספר המבקרים באתר, אני אנסה לשאול את היו"ר לשעבר.

 3. הוא לא תופס לי שום "שטח נדלן". הקורא שלי יתמודד גם עם עוד כמה עשרות אלפי גלובים סגורים, ואני ארגיש את זה אולי בעוד כמה שניות של הורדה בייצוא OPML.

  מצד שני, אם מישהו ירגיש צורך לפתוח את הגלוב מחדש, הרי שאדע על זה מייד.

  מבחינתי היתרון הגדול של RSS הוא בטיפול בבלוגים שמתעדכנים פעם בכמה חודשים (או סגורים).

 4. אוקי, הוכחתם יפה שגם כשבדקתי את הרידר לא ממש שמתי לב לכל הפרטים….

  יש לי שאלה אליכם בתור משתמשי הרידר, כמה פידים הורדתם מהרידר שלכם בשנה האחרונה?

 5. גם אני מאלו שלא מחקו אותו.
  כמה מחקתי מהרידר בשנה האחרונה? בודדים. כמו שצפריר ציין, פידים שלא מתעדכנים לא תופסים לי שום שטח נדל"ן, ואם אי פעם יחזרו לחיים, אדע על כך (ואשמח).

  למעשה, הפידים שהורדתי היו בעיקר אלו שעדכנו יותר מידי, ולא מספיק מעניין (==ייצרו יותר מידי רעש אצלי ברידר).

 6. כלומר אם ננסח כלל מתוך מדגם של 1 😉

  ככל שבלוג מפרסם פוסטים בתדירות יותר גבוהה, המתאם שבין המספר שפידברנר מראה לבין כמות המנויים האמיתיים הוא גבוה כי אם הבלוג מעצבן הוא ימחק.
  ככל שבלוג מפרסם פחות יש סיכוי יותר גבוה שיש לו הרבה מנויים שעדיין מנויים על הפיד בגלל אינרציה ועצלנות או מתוך תקוה שהוא יחזור לתהילת העבר ולא בהכרח בגלל שהם מצפים בקוצר רוח לפוסט הבא.

  נו טוב, ממדגם של אחד אפשר להסיק כמעט כל דבר שרוצים :)

 7. מדגם של שניים:
  אני לא אסיר מהרידר שלי אם הם הפסיקו לפרסם (למקרה ש…) אבל אני כן אסיר מישהו שפשוט כותב לא מעניין או הפסיק לעניין אותי (נניח, כתב יותר מדי שטויות). העניין הוא שאם מישהו כותב יותר, ככל הנראה ממליצים עליו יותר בגוגל רידר , מה שמעלה את מספר המנויים.

  (תנסה לעקוב אחרי הAPI של הפידברנר שלי, הוא פתוח, ותנסה להשוות את מספר המנויים בימים שאני כותב לעומת ימים שאני לא כותב, אני חושב שיש איזו קורלציה). אפשר גם לרוץ הלאה עם יוזמה לבקש את זה מכמה בלוגרים.

 8. וואו, תודה לכולם על ההשתתפות. נראה לי שיש פה בסיס מחקרי בשביל שמישהו משלוחת אוניברסיטת לטביה בכפר מנחם יוכל להשתית עליו את התואר השני שלו :)

  יהונתן, תודה על ההצעה אבל לפי הקישור שאלעד הביא הספירה היומית עשויה להשתנות לפי מספר האנשים שהפעילו קורא רסס על המחשב המקומי שלהם באותו יום. סביר להניח שגם פעילות של מנועי חיפוש או בוטים אחרים משפיעה על המספר ולכן לא סביר שיש מתאם בין השינויים ברמה היומית לבין קצב פרסום הפוסטים. חוץ מזה, עכשיו כשאני חושב על זה, יש לי גישה לאתרים פחות פרטיים שמתעדכנים בדרך פעם בכמה שבועות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים