את הטיפול ב"גזענות" אולי כדאי שבג"ץ יתחיל בבתי הסוהר ולא בעמנואל

אני מניח שזה רק אני שנדהם לשמוע שבבתי הכלא שלנו אסירים דתיים/חרדים מקבלים תנאים טובים יותר מאלו החילוניים, ולא רק בגלל צרכים דתיים כי אני לא מכיר שום ציווי דתי שבעקבותיו הדתיים חייבים להכלא בתאים בשעה הרבה יותר מאוחרת בערב מאשר החילוניים, ואנחנו לא מדברים רק על כל מיני עבריני צווארון לבן שגנבו כסף למען הדת והרבי, אלא גם על אנשים כמו עמי פופר.

זה  לא מפתיע שחסידי האפליה מעמנואל קיבלו את היחס המועדף ביותר ששירות בתי הסוהר יכל לספק, יחס שאיש מהקוראים פה לא יזכה לקבל אם הוא יגיע לאחד ממתקני השירות. מאחר שממילא ביזוי בית המשפט לא יכול להמשך אל מעבר לסיום שנת הלימודים בשבוע הבא, דבר שהופך את השהות של החסידים בין כתלי בתי הסוהר ליותר קצרה מכל תקופת מילואים שאי פעם שירתתי*, מה בדיוק הפואנטה? האם באמת התוצאה שרוצים להגיע אליה היא שהם ירגישו שהם קצת בחופש מטרדות גידול הילדים?

בהתחשב בקיומם של החינוך ה"ממלכתי-דתי" המפלה על בסיס דתי, מוסדות החינוך של אל המעיין שמקבלים מימון למרות שלא מוטלות עליהם החובות של מוסדות רגילים, מימון תלמידי הישיבות בצורה לא פרופורציונלית לכלום, והפטור שהם מקבלים מגיוס בשביל "שימשיכו ללמוד" שאף חילוני לא יקבל, ההתעסקות הקטנונית של בגץ הנוגעת לכיתה אחת או שתיים נראית מאוד מגוכחת כאשר ילדיהם של מליוני משלמי מיסים חילוניים הם אזרחים סוג ב' במערכת החינוך.

לא קשור: מי שאחראי לאתר של השב"ס זקוק לחופשה בתא טחוב בכלא ואז אולי הוא ימצא זמן להשלים את העמודים בשפות הנוספות שמפת האתר טוענת שהם קיימים, אבל הם לא באמת קיימים…..

* באחת מהן יצא לי להשתתף כממלא חור בסיור שהיה בגזרת עמנואל ומפקד הסיור סיפר לי שלא תמיד תושבי עמנואל טורחים בכלל לשמור על עצמם. ולמה שיטרחו כאשר המוני חילונים מטומטמים מוכנים להתנתק מהחיים שלהם בשביל לשמור עליהם?

2 תגובות “את הטיפול ב"גזענות" אולי כדאי שבג"ץ יתחיל בבתי הסוהר ולא בעמנואל”

 1. בס"ד

  הגזענות בבתי הסוהר מתגמדת לעומת הגזענות של פרקילטות המדינה, אשר מקום המדינה עושה את השימוש במערכת המשפטית, כביכול באמצעות חקירות בודה ראיות לכאורה ותופרת תיק פלילי כימעט לכל פוליטיקאי שמוצאו מבני עדות המזרח, שכל פשעו על שפועל לשיקיפות בחלוקת המשאבים החברתיים – כדוגמאת אריה דרעי – אביגדור קהלני – יצחק מורדכי – משה קצב  – ואחרים שעניינם לא התפרסם ברבים.

   מזלו של חיים רמון בשל מוצאו ושייכותו בעבר למפלגת העבוד,ה מבקר המדינה קבע כי עסקינן ברשלנות.

       

  1. בודה ראיות? זה בסדר אם אני ארצח אותך ואכין ממך אוכל לחתולים אם החתולים בחצר רעבים?

   איך הצלחת לבחור דוקא באנשים שגם אם היו זכאים אז הסרחון המוסרי מהמעשים שלהם עדיין היה מגיע לשמיים. דוקא האנשים האלו קבלו את ההגנה הכי טובה ממיטב עורכי הדין האשכנזיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים