סוף שבוע קוין סמית בערוצי הסרטים של הוט

מרתון סרטי קוין סמית יוצג בסוף השבוע בערוצי הסרטים של הוט (אני מניח שבעיקר הוט fun). קוין סמית לדעתי הוא אחד היוצרים הקולנועיים היחידים שמצליח להפיק  סרטים אנושיים מהסוג שמתמקד יותר בתסריט וסיפור טוב מאשר בפירוטכניקה (זה כמובן לא אומר שאין לו סרטים בהם הוא שוכח את העובדה הזו…) ושימוש בשפה עכשווית ובוטה מהסוג שהיום אנחנו רואים בסדרות מבית HBO. הסרטים של סמית הם בעיקר קומדיות שמשחקות הרבה על הגבול שבין מצחיק למופרך ובדרך כלל מצליח להשאר על הצד המצחיק ועדיין משאירות לצופה גם קצת חומר למחשבה.

מתוך הסרטים שיוצגו אני ממליץ בעיקר על

  • לרדוף אחרי איימי (שישי 21:45) – סיפור אהבה בין סטרייט ללסבית. לדעתי זה הוא הסרט הכי טוב של סמית וסרט שכל אחד צריך לראות, לפחות בשביל לראות איך נראה סרט עם גיבורים אמינים וסיפור שמצליח להתחמק מכל הקלישאות האפשריות שניתן ליפול לתוכן. (מספר מילים על הסרט בויקי עברית)
  • מוכרים בלבד (שישי 23:40) – שעה מאוד מוזרה לסרט שלדעתי הוא סרט קולג' על אנשים שלא לומדים בקולג', במיוחד מאחר שסוף הסרט מוזכר בלרדוף אחרי איימי. הסרט עצמו הוא יותר אוסף סיטואציות מצחיקות/מרירות מחיי שני זבנים מאשר סרט עם עלילה, אבל בסופו של דבר הכל מתחבר והתוצאה היא סרט מאוד כייפי לצפייה. (ביקורת עין הדג, דף ויקי)
  • דוגמה (dogma) (שבת 21:45) – קומדיה על נסיונם של שני מלאכים שהוגלו לכדור הארץ לחזור לשמים, נסיון שאם יצליח יגרום לסוף העולם. בשביל למנוע את זה כוחות הטוב מגיסים את היורשת האחרונה של ישו שבעזרת צמד סוחרי סמים והשליח ה13 (השחור) של ישו מנסה לעמוד במשימה. מחוסר יכולת לאפיין את הסרט בעצמי אני אצטט את הויקי "סרט פילוסופי במסוה של קומדיה"  (שוב ויקי)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים