ננוצ'קה בקולטורה

לפעמים נדמה שכל מה שזמר/להקה צריכים לעשות בשביל לקבל קצת תשומת לב תקשורתית בארץ הוא לנסוע לטיול של חצי שנה בארצות הברית, במסגרתו יעלו מדי פעם לבמה כסותמי חורים בפאבים שנותנים לחובבנים לעלות ולנגן, ואז בדרך חזרה הביתה ישלחו לעיתונאי המוזיקה האהוב עליהם את הביקורת המשבחת שהם קיבלו בעיתון של עיר קטנה בצפון דקוטה הדרומית.

עד כמה יש חוסר התאמה בין הרעש שנוצר בתקשורת הישראלית לבין האיכות המוזיקלית של אותה להקה למדתי בתור הכניסה לקולטורה. אדם אחד סיפר שהוא הלך להופעה של רוקפור (יקירת המערכת) , בהרכבה החדש שקיבל הרבה שבחים בארצות הברית, ולחלוטין לא נהנה.

כל הפתיח הזה מעט לא הוגן כלפי ננוצ'קה, הרי הגעתי לראות את ההופעה שלהם שלהם לא בגלל מכונת יחסי הציבור שהופעלה אלא כי אחותי גבתה את ההבטחה שלי ללכת איתה להופעה כחלק ממתנת יום ההולדת שלה, וההופעה של ננוצ'קה נבחרה סתם כי זה היה הדבר הכי מושך שהוזכר במדור ההופעות של וואלה. מצד שני אולי חלק מהאנשים הגיעו בזכות הפרסום במוסף סוף השבוע של מעריב ולא ממש התחברו למה שקיבלו על הבמה.

קולטורה זה מקום עם במה, בר נחמד, שלושה שולחנות ושישה כסאות ורחבה שעליה אמורים לעמוד/לפזז 360 האנשים שלא הצליחו לתפוס כיסא. ננוצ'קה לא הצליחו להרקיד את האנשים ואין שום פלא בכך. המוזיקה שהם עושים מזכירה לי רוק נשי אמריקאי עם יותר עוצמה ורעש בגיטרות. חלק מהשירים עם ביצוע קברטי ושני קטעים אינסטרומנטליים בהם התגנבו מוטיבים יווניים כיפיים ביותר לנגינת הגיטרות. איש הסאונד לא ממש עזר ולא הצליח למצוא את הבאלאנס הנכון בין העוצמה שניתנה לשירה לבין הגיטרות והתופים. התוצאה היתה שאני לא הצלחתי להבין את המילים, שזה לא היה ממש נורא אם המוזיקה היתה מוזיקה קצבית, אבל פגם בהנאה מההופעה.

זה לא שההופעה היתה גרועה. ננוצ'קה נתנו הופעה מקצועית וטובה ולא ניצפו אנשים שיצאו מהאולם לפני סוף ההופעה, אבל הם לא קלעו לטעם שלי. אם אתם שואלים אותי, לא הייתי ממליץ על ההופעה שלהם (15/10 באברקסס ו 19/10 שוב בקולטורה) כהופעת חובה, אבל זו בהחלט אופציה סבירה אם אתם אוהבים רוק. אחותי נהנתה יותר ממני והבטיחה להביא פה בתגובה.

תגובה אחת “ננוצ'קה בקולטורה”

  1. אישית, אהבתי.
    זאת מוסיקת רוק/קברתית שאכן לא מתאימה לכל אוזן אבל ה-SHOW היה בהחלט מוצלח. הסולנית יודעת בעלת קול נהדר ויודעת לשחק עם הקהל, המתופף והגיטריסט משוט מצויינים. מבחינת איש הסאונד, הבנו שזה מקרה אבוד עוד בתחילת מופע החימום. התקווה הייתה שהוא התחלף עם עליית ננוצ'קה לבמה, אבל זה התפוצץ דיי מהר בפרצוף. למופעים מסוג זה צריך להגיע עם ראש פתוח בעיקר בגלל שלא הגענו בעקבות פרסומים או המלצות.
    לא הייתי אומרת זה מופע חיי, אבל בהחלט מעביר ערב בכייף עם מוסיקה מגניבה, אמנם לא רקידה, אבל היה לי קשה להשאר על הכיסא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים