A610 אהובתי

לא ממש זוכר מתי ולמה צילום הפך להיות תחביב בשבילי, אבל מאותו יום לאן שלא הלכתי (עם ובלי מצלמה) הייתי בוחן את הפוטנציאל הצילומי של המקום. למרות זאת הצילום מעולם לא היה בעדיפות הראשונה אצלי ולכן המצלמות שהיו לי מעולם לא היו יותר ממצלמות משוכללות יחסית לפשוטות. בתקופת הפילם הסתפקתי באולימפוס עם זום של 70 מילימטר (מה שנקרא היום x3) והדיגיטלית הראשונה שלי היתה אולימפוס 3.2 מגה בתקופה שכבר התחילו למכור מצלמות עם 4 ו 5 מגה.

כאשר האולימפוס הגיע לסוף חייה הטבעיים זו היתה רק שאלה של זמן וכסף עד שתימצא לה מחליפה וכאשר רומן הביא את המצלמה החדשה שלו, קנון קומפקטית דקה עם צג LCD ענק ואיכות תמונה מצוינת, התחלתי לחפש ברצינות.

בהשפעת המצלמה של רומן החלטי לראשונה בחיי לתת צ'אנס למצלמות של חברה אחרת מאולימפוס. זו היתה טעות. כמות המצלמות שענו לדרישות שלי, 5 מגה זום של x3 ומחיר של עד 1500 שח היתה עצומה. אפילו בלי להחשיב את היצרנים/מותגים שצילום הוא לא העסק המרכזי שלהם (כמו HP) ו כאלו שמתמחים ביצור מצלמות זולות על ידי שימוש ברכיבים זולים ונחותים נותרו הרבה מצלמות שבאו בחשבון. למזלי היום, בעידן גוגל, זה קל יחסית למצוא אתרים מקצועיים שבוחנים הרבה סוגים של מצלמות, ומשתמשים במבחנים אוביקטיביים ולא רק בחוות דעת סוביקטיביות של הבודק. האתר שהשתמשתי בו יותר מכל הוא http://dpreview.com והמסקנה ממנו היתה אחת – בקטגוריה של מצלמות קומפקטיות הA620 של קנון היתה בברור יותר טובה מהאחרות.

אבל, הA620 היא מצלמה של 7 מגה פיקסל ועולה כ400 שקל יותר מאחותה היותר קטנה הA610 שלה יש רזולוציה של 5 מגה בלבד, אבל משתמשים בה באותה עדשה וקולטן כמו באחותה הגדולה. בערך יומיים בזבזתי על שיטוט בפורומים בניסיון להבין האם ההבדל ברזולוציה מצדיק את המחיר. הסתבר לי שהנושא הוא על תקן אמונה דתית בקרב המתדיינים בפורומים. היו את הקונבנציונלים שטענו שאין מה לעשות ו 7>5, את אלו שטעו שאולי 7>5 אבל סביר להניח שלחובב פשוט לא תהיה לעולם הזדמנות להנות מה2 מגה הנוספים ואפילו כאלו שנשבעו והביאו צילומים כהוכחות שהתמונות בA610 עולות באיכותן על אלו של הA620, בעיקר בתנאים קשים.

בסופו של דבר הגנים של הקמצנות נכנסו לפעולה ולכן קניתי את הA610 ולא הצטערתי אפילו לרגע. המצלמה הזו נותנת תוצאות מצוינות בכל כך מעט מאמץ שההתעסקות של החובבנים היותר רציניים עם מצלמות SLR יקרות פי 2 (לפחות) נראית כמו סיבה לאישפוז בגהה. אותי הרשימה במיוחד החדות של התמונות ואיכות הצכעים גם כאשר נותנים למחשב של המצלמה לבחור את הפרמטרים (זמן חשיפה וכו') לצילום והאפשרות המאוד נוחה לצילום פנורמי. החשיבות של הצילום הפנורמי באה לידי ביטוי לא רק כאשר רוצים לצלם נוף, אלא גם כאשר רוצים לצלם דבר קרוב ורחב ואין שום אפשרות להתרחק ממנו, למשל כאשר מצלמים לאורך רחוב צר. תוך כדי הצילום הפנורמי התמונה הקודמת בצילום תופסת שליש ממסך הLCD והתמונה הנוכחית תופסת את השני שליש הנותרים. כל מה שצריך לעשות בשביל צילום פנורמי טוב, הוא יד יציבה, יכולת התאמה בין סוף הצילום הקודם לקו ההתחלה של התמונה הנוכחית ו2 דקות עם התוכנה המצורפת למצלמה. התוצאות מדהימות.

בכל הנוגע ל7מגה הניסיון לימד אותי שאין שום סיבה לקנות מצלמה מעבר לתחום של ה5 מגה. 5 מגה הם יותר פיקסלים ממה שניתן להציג בצגי המחשב הנפוצים היום ולכן תמונות ממילא יאבדו חלק (קטן יותר או פחות, תלוי ברזולוציה של הצג) מהאיכות שלהן, וגם בהדפסה של תמונות בגדלים סטנדרטיים 2 המגה הנוספים לא באים לידי ביטוי.

דוגמיות – הקליקו לצפיה בתמונה המלאה:

תמונת פנים עם הדוגמניות תשומי וחמודית

תמונת חוץ מאי שם בחיפה

ולסיום פנורמה מהרצליה קיפוח

הודעה ליבואנים של קנון. אנא צרו עימי קשר להסדרת התשלום.

תגובה אחת “A610 אהובתי”

  1. לי יש DSLR. ההבדל, בגדול, הוא כמות הרעש בISO גבוה. זה קריטי במיוחד בצילום אירועים ומסיבות, כאשר משתמשים במקסימום כל הזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים