אז העברתי את המייל שלי לגוגל apps וישר אני רואה את החסרונות…

במשך כמעט שבוע הכל ממש נחמד וזה סופר כיף שאני יכול לקרוא את הדואל גם בלי להיות ליד המחשב הנייח, אבל עדיין לקבל גם אליו את כל הדואל, אבל הרגע כשניסיתי לשלוח דואל מתוכנת הדואל שלי השרת של גוגל לא היה זמין…. כרגע זה ממש מפחיד אותי לחשוב על כך שתהיה הודעה סופר חשובה בדואל שאני לא אקבל אותה מהר בגלל שהשרתים של גוגלנפלו בגלל באג או סתם בגלל שהם עוברים תחזוקה, ואני אפילו לא אדע על זה כי להבדיל מספקי אכסון מסורתיים גוגל לא טורחים אפילו לרמוז ללקוחות שלהם מתי הם מבצעים תחזוקה.

כרגע מבחינתי הנוחות מנצחת בקלות את הפחד, אבל אני ממש לא מבין אנשים שמוכנים לבצע מיקוד חוץ לשירות כל כך חיוני כמו דואל אירגוני, עם חברות שאין להן שירות לקוחות סביר.

5 תגובות “אז העברתי את המייל שלי לגוגל apps וישר אני רואה את החסרונות…”

 1. גילוי נאות וגו' מחד, ואני מדבר רק בשם עצמי ולא בשם החברה מאידך.
  עד כמה שאני יודע (ואני לא באמת יודע, כי אני לא עובד על google apps), לא אמור להיות planned downtime לשרתים של google apps אלא כל העדכונים לא אמורים להפריע לפעולה השוטפת ולהתבצע באופן "מתגלגל" כך שמעדכנים שרת אחד בכל פעם ומפנים ממנו את התעבורה, ולכן מלכתחילה אין צורך להודיע מראש, כי אין על מה להודיע.
  דהיינו, אם השירות לא היה נגיש ככל הנראה היתה תקלה נקודתית (ואני מקווה שלא חזרה על עצמה מאז).

  1. זה כמובן בעולם אידאלי נטול באגים ובעיות בחומרה. אני לא רואה איך גוגל יכולה להיות בטוחה שהיא תמנע לנצח מבעיות מהסוג שהשביתו חלק לא קטן מהשרתים של אמאזון לפני מספר חודשים. או אחרת, אם לגוגל היתה חוות שרתים באזור הצונמי ביפן, האם היא היתה מסוגלת להעביר את כל התנועה באפס זמן לחוות שרתים אחרת? אני מסופק אם מישהו בכלל מסוגל לבחון באופן רציני תרחישי קטסטרופות כאלו.

   ואני אפילו לא יודע אם הבעיה לא היתה בISP או במחשב, פשוט עצם הרעיון שאני לא מסוגל לשלוח אימייל כי מקונפג לי שרת הSMTP של גימייל והוא לא נגיש, היה מבעית.

   אז אני חי בשלום עם כל הענין כי אני יודע שתוך שעה אוכל לחזור לקונפיגורציה הקודמת, אבל כמה זמן יקח לעסק שויתר על שרת דואל פנימי להגדיר שרת חדש במקרה הצורך. וזה כמובן נכון לא רק לגימייל אלא גם לכל יתר פתרונות ה"ענן".

 2. רד, רד לקרקע 😛
  ל-GMAIL יש UPTime הרבה יותר ממה שמישהו (כולל שרת ארגוני פנימי) יכול להציע…
  זה בערך כמו שתהיה לחוץ שדף החיפוש של google יהיה לא זמין פתאום.
  אז זהו, שלא. נכון שקורים מקרי קצה כמו שקרה לאמזון, וקרה גם לגוגל-אפס לפני תקופה ארוכה. אבל אם יש מישהו שכדאי לסמוך עליו, זה על חברות שמספקות כאלה שירותים, הן עושות את המקסימום שהן יכולות כדי שתקלות לא יקרו.
  הסיכוי ששרת ארגוני יקרוס ויקח לך זמן להחזיר גיבויים ועוד, הוא לדעתי הרבה יותר גבוה.
  לי, אגב, לא היו באגים בכלל עד היום.

  1. האפטיים הוא רק חלק מהענין, ואני מסכים שהאפטיים של גימייל ודומיו הרבה יותר טוב מזה של שרת ארגוני רגיל, אבל מה אתה עושה בשעה הזו שגימייל לא עובד ואתה צריך לצטט משהו שקיבלת באימייל לפני יומיים בשביל לגשת למכרז גדול, וגרוע יותר מה אתה עושה אם באג בתוכנה גרם לכך שאבדו המיילים שלך מגימייל. הנסיון מלמד שבסופו של דבר הכל יסתדר, אבל אתה עושה בינתיים כאשר גוגל עובדים לאפשר גישה לחשבון של המזכירה ואתה היית מעדיף לקבל קודם גישה לחשבון של אנשי המכירות. וגימייל זה עוד דוגמא קלה כי בעיקרון אתה יכול לגבות את כל הדואל אוטומטית על המחשב שלך, אבל מה עם המסמכים, אירועים וכו'. תאר לעצמך שאתה בדרך לפגישה והכתובת לא זמינה לך ואין אף אחד אחר שיכול לגשת אליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים