אני לא מבין מה הסיפור, אם חברה ממשלתית צריכה כסף, אז היא צריכה כסף, היא הרי ממשלתית וללא מטרות רווח אז למה לה לשקר?

ממש לא מבין מה רוצים מאיתנו בחברת החשמל, אז ב13 השנים האחרונות היזדקקנו לתוספת של 6 מליארד שקל בשביל להפעיל את רשת החשמל הטובה ביותר במזרח התיכון ונתקלנו בכל מיני רגולטורים שלא מבינים כלום בהפעלת רשת חשמל ותפעול חברה שצריכה לדאוג למוטיבציה של צוות עובדים שצריך להענות קריאה באמצע השרב, סופת שלגים, או אפילו מחזור של ליגת האלופות (אל תצחקו, אין לכם מושג איזו מכה זו למורל), ובנערי האוצר הקטנוניים שמשום מה הגיעו למסקנה שהחברה מוציאה יותר מדי (מאיפה להם ההבנה? מקריאה בקפה? האם מישהו מהם אפילו ניסה אי פעם לטפס על עמוד חשמל?).

מה בדיוק היינו אמורים לעשות? הרי כשהצטרפנו לחברה נשבענו שנספק חשמל לכל בית בישראל ויהי מה. למי המחויבות שלנו גדולה יותר, לשולה ממטולה שצריכה ליבש את הכביסה של הבן החייל, או לרואי החשבון היבשים של האוצר?. הרי אם היה קורה מקרה שבו לא היינו יכולים לספק חשמל לשולה בגלל שלא היה לנו תקציב עקב גזרות האוצר, הבן שלה היה עשוי ללכת לצבא כשבתרמילו בגדים שעדיין לחים!

היתה לנו תקופת התלבטות ארוכה שבמהלכה קיימנו הרבה דיונים ובסופם לא מצאנו ברירה אחרת פרט לזיוף גירעון בהפרשות הפנסיה של החברה. קיווינו שאנשי האוצר פשוט יזרימו לנו תוספת של כסף, אבל הממזרים הערמומיים, במקום לתת כסף מהרזרבה הממשלתית הכריחו אותנו להוסיף סעיף תשלום מיוחד בחשבון החשמל שציין במפורש שהתשלום הוא לכיסוי גירעונות של החברה בהפרשות לפנסיה.

בהתחלה טיפה נבהלנו ופחדנו שאולי האנשים הפשוטים והלא כל כך מתוחכמים יראו את הסעיף הזה ועשויות להתעורר אצלם עוד מחשבות מוטעות לחלוטין כמו אלא שנהוגות בציבור לגבי השכר הלא יותר מראוי הנהוג בחברה. עם הזמן נרגענו כשראינו שכמו שאף אחד לא יוצא למד החשמל שלו לוודא שהקריאה היא נכונה, אף אחד גם לא מקדיש זמן בכדי לנסות להבין את הסעיפים של החשבון.

לא מצליח להבין מה כל הצעקה שקמה על הגרעון הפנסיוני שלא היה. חשמל קיבלתם? אז מילאנו את תפקידנו! אם היו פשוט מקבלים את דעתנו לגבי הצרכים שלנו לא היה כל צורך בכל הסיפור הזה, אז בבקשה תפסיקו להפנות אלינו אצבעות מאשימות ותפנו אותן לאשמים האמיתיים – נערי האוצר.

תגובה אחת “אני לא מבין מה הסיפור, אם חברה ממשלתית צריכה כסף, אז היא צריכה כסף, היא הרי ממשלתית וללא מטרות רווח אז למה לה לשקר?”

  1. בחיי.
    אני כבר מוכן לחודש בלי חשמל, עם אור מנרות וגנרטורים – רק שיפרקו את הגוף הרקוב הזה, יפריטו אותו, יפטרו את כל העובדים, יפרקו את הועד, וירשו לכל מי שרוצה להקים תחנות כוח מקומיות, ולספק חשמל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים