דברים שגוגל סיפר לי על האפקטיביות של צו איסור הפרסום

במהלך היום האחרון היו פה בערך* 400 כניסות יותר מהרגיל, רובן לפוסט הזה, רובן מגוגל כתוצאה מחיפוש אחרי השם המפורש. מאחר שנדרש ידע ספציפי מוקדם בשביל לחפש את השם זה אומר שאותם 400 אנשים ודאי מכירים את הסיפור שזה אומר שהמשפחה והחברים שלהם מכירים את הסיפור. אז כמה אנשים כרגע מכירים לפחות את המתווה הכללי של הסיפור? אנחנו כנראה כבר כמעט שבוע אחרי פעולה פומבית של כוחות הביטחון, מי במערכת אכיפת החוק הישראלית חושב שניתן להסתיר מעשה שהתרחש בפומבי, כנראה לעיני אנשים אחרים, במאה ה21 למשך שבוע שלם? ואם זה יצליח, האם נצטרך להתחיל להתרגל לכל מיני אנשים שכוחות הביטחון מעלימים לשבוע ואף אחד לא יוכל בכלל לספר שהם נעלמו**?

* אין לי תוסף סטטיסטיקות אז המקור הוא הספירה של אדסנס והלוגים של השרת שמסיבות שונות לא אמינים ב100%.

** כמובן שקיימת האפשרות שהחשוד עומד מאחורי ההשתקה, אבל אם הסיפור נכון נראה לי שהוא מסוג האנשים שיתגאו במה שהם עשו ולא ינסו להסתיר.

2 תגובות “דברים שגוגל סיפר לי על האפקטיביות של צו איסור הפרסום”

  1. נראה לי שהשאלה של האפקטיביות יכולה להיות מנוסחת גם אחרת – האם מי שממנו רוצים להסתיר את המידע אכן לא מצליח לקבל את המידע בגלל צו איסור הפרסום.

    אם מה שהיה כתוב אצלך נכון, הרי שמעורבות פה שתי אוכלוסיות, ושתיהן מאוד מלוכדות. מה הסיכוי שהמידע לא עבר בתוכן מפה לאוזן אחרי כמעט שבוע.

    אם המטרה היא להסתיר את הענין מדודה רותי מנתניה אז צו איסור הפרסום הצליח, אבל האם זו באמת היתה המטרה? כנראה שנצטרך לחכות עד שיסירו אותו (אם בכלל מישהו יתן הסבר שהוא מעבר ל"שיקולים מבצעיים").

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים