וורדפרס mu מתמזג לתוך וורדפרס

על המיזוג דונצה (שהוא למעשה המפתח היחיד של וורדפרס mu) הודיע בבלוג שלו. לא נמסר לוח זמנים, אבל על פניו לדעתי זו טעות – גם אם לפחות בהתחלה ניתן ליצור קוד יחיד עבור שתי הפלטפורמות, לאורך זמן סביר להניח שיתגלאו הבדלים בדרישות של סוגי המשתמשים השונים שיהיה הרבה יותר קשה לפתור כפיתרון משוטף מאשר כפיתרון שונה לכל קהל יעד.

אחד ההבדלים הגדולים בין הפלטפורמות הוא עלות התחזוקה. כאשר מריצים בלוג אישי ויש גירסא חדשה אפשר לשדרג ואם יש תוספים שלא עובדים או תבנית שלא עובדת ניתן בטח למצוא אחרים עם פונקציונליות זהה. לעומת זאת מי שמנהל וורדפרס MU מנהל מספר משתמשים שהוא לא בהכרח מכיר ואם מסיבה כלשהי התוספים או התבנית שהם משתמשים לא יעבדו הם במקרה הטוב יעזבו אותו. התוצאה היא שבשידרוג של mu חייבים לודא שגם כל התוספים והתבניות עובדים בגירסא החדשה וזו חתיכת עבודה. אם שידרוג של וורדפרס רגיל לוקח שעה גג, שידרוג של וורדפרס mu לוקח לפחות שבוע. בקצב שידרוג כזה, לעקוב אחרי לוח זמנים של גירסא פעם בשלושה חודשים ועוד לפחות תת גירסא אחת כמו שאנשי וורדפרס מצהירים, זה ענין בלתי אפשרי אלא אם אתה חברה אמיתית, והבעיה היא שאף אחד בעולם הוורדפרס לא באמת בודק האם ניתן לשדרג בקלות מארבע גירסאות אחורה.

לא מצליח לראות איך דבר כזה יכול לעבוד לאורך זמן ובטח שאוטומטיק לא יוכלו לחסוך משרה של אדם שיהיה אחראי לאספקטים הקשורים לmu, אבל אולי אני טועה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים