רק אצלי השועל מתרסק בממוצע לפחות פעם ביום?

אחרי פלירטוט קצר עם הביטא של סאפארי 4 חזרתי להשתמש בשועל. סאפארי 4 הוא דפדפן חמוד, אבל כרגע על חלונות הוא לא מציע שום דבר מעבר לדפדפנים אחרים פרט ל טיפה יותר מהירות וממשק יותר נחמד (ענין של טעם כמובן). מה ששבר אותי סופית היה ניהול לא מוצלח של סיסמאות והעדרו של תוסף למילוי טפסים.

אבל השועל לא קיבל אותי בברכה :( ומעידכון אבטחה לעידכון אבטחה התחושה הלחלוטין לא מדעית שלי היא שכמות הנפילות של הדפדפן עולה. גם בסוף חייו של 2.0.x היתה לי הרגשה דומה, כאילו שלא מתבצע QA מספיק טוב לגרסאות עם תיקוני האבטחה.

טוב, כמובן שאני לא יודע שהנפילות באות מהקוד של הדפדפן עצמו ולא מהקוד של התוספים, אבל אפילו אם זו בעיה של תוספים (ואני משתמש במעט תוספים*) אז למה לכל הרוחות אין הגנה מפני נפילות של תוספים כאשר מבצעים את הקוד שלהם, ולחילופין למה הודעת הנפילה לא מדווחת איזה תוסף גרם לה? כרגע אני מרגיש לחלוטין חסר אונים בגלל שאין לי שום דרך לשפר את חווית השימוש שלי, וזה מעצבן אותי לא פחות מהדקה שמתבזבזת כאשר הדפדפן נופל.

* מילוי טפסים, פיירבאג, חוסם פלאש, גוגל gears ושיפור לסימניות החיות.

9 תגובות “רק אצלי השועל מתרסק בממוצע לפחות פעם ביום?”

 1. שמח לראות שזה משהו נקודתי אצלי. עם הקטע של ניפוח הדיכרון הצלחתי לחיות, כי על הרגע של סגירת הדפדפן כשהוא מתחיל להיות איטי אני שולט, אבל כשהדפדפן קורס כשאני נכנס לאתר או שתי שניות אחרי שהתחלתי לקרוא משהו, זה מעצבן בטירוף.

 2. אכן, הוא נוטה לקרוס לי כמה פעמים ביום.

  חוץ מזה ניהול הזיכרון הוא שערוריה! הוא לא משחרר זיכרון, אחרי צפייה קצרה בפליקר או בדומיו השועל לוקח 400-500 מ"ב של זיכרון!

 3. יש דרך יחסית פשוטה לזהות את מקור הקריסה של השועל. אחרי הקריסה עולה רכיב דווח המאפשר לשלוח dump קצר של המידע לשרתים של מוזילה.

  אם תאפשר לו לשלוח את הדווח, תוכל לכתוב את הכתובת המיוחדת הבאה בשורת הכתובת של הדפדפן: about:crashes ולקבל קישור לכל הדווחים שנשלחו.

  לחיצה על הקישור בכל שורת קריסה תביא אותך לדף המסביר את סיבת התקלה. ההסבר הוא בדרך כלל מאוד טכני, אבל הוא יכול לתת לך רמז למקור התקלה. אם לא תבין לבד, שים את הקישור כאן ואני אנסה לעזור לך.

 4. יהודה תודה, זה היה דבר די מענין אבל המסקנה הדי ברורה היא שהנפילה מתרחשת בזמן ניסיון הזיהוי האם משהו (הדף שנטען ?) מקודד כUTF בתוך המודול הראשי של הדפדפן. כלומר אלא אם אחד מהתוספים מלכלך את הזיכרון שמשמש בתהליך הזיהוי (ענין שלא נראה לי סביר) זה ממש באג בשועל :(

 5. אם רק הייתי יודע איך לשחזר …. בכל מקרה אלא אם פספסתי משהו דיווחי הנפילות מדווחים אוטומטית, אבל אולי הנפילות שלי לא יוצרות מסה קריטית מספיק בשביל שמישהו ינסה לנתח את המידע שנשלח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים